Ogłoszenia parafialne
22 marca 2015 PDF Drukuj Email
 1. Dziś 5 Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie  Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

 2. Za tydzień Palmowa Niedziela: w czasie każdej Mszy św. święcimy palmy. W Katedrze katowickiej o godz. 14.00 spotkanie młodzieży w ramach Światowego Dnia Młodzieży.

 3. W środę w uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zachęcamy parafian do podjęcia codziennej modlitwy za dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone. Uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji odbędzie się na Mszy św. w poniedziałek – 23 marca o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w tej intencji. Księga Adopcyjna będzie wyłożona na bocznym ołtarzu przez cały tydzień.

 4. Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu;
  -  PONIEDZIAŁEK    godz. 17.00 w Kaplicy na Bradzie w int. czcicieli św. Ojca Pio
  -  ŚRODA     godz. 18.00 za zmarłych parafian w m-cu lutym
  -  CZWARTEK     godz. 17.00 Msza św. szkolna.
  -  SOBOTA     godz. 8.15   za ++ członków Żywego Różańca
  godz. 17.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego, nauki dla rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 19.00 w salce katech.
  -  NIEDZIELA     godz. 17.00 w int. rocznych dzieci

 5. Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zachęcamy wiernych aby już teraz przygotować się i przystąpić do Sakramentu Pojednania i nie odkładać tego na czas przed samymi świętami. Jest do tego okazja przed każdą Mszą świętą. Plan Spowiedzi Świętej w Wielkim Tygodniu zamieszczamy w tygodniku parafialnym i gablotce.

 6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli również na cele parafialne. Polecamy też ofiarności wiernych dar materialny dla trójki adoptowanych dzieci z Kenii oraz na kwiaty do Bożego Grobu.

 7. Modlitwę różańcową prowadzi Róża 40/p.Macudzińska/ od następnego poniedziałku Róża 52.

 8. Dziś po każdej Mszy św. zapraszamy do salek katech. na Kiermasz świąteczny.

 9. Spotkania Kandydatów do bierzmowania we wtorek i czwartek o godz. 18.45 wg ustalonych grup.

 10. Spowiedź dzieci Wczesno Komunijnych i klasy III d SP Nr 1 w czwartek o godz. 19.00.

 11. W najbliższy piątek, tak jak to czynimy co roku, odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach naszej parafii. Rozpoczniemy je o godz. 19.00 na końcu ul, Ogrodowej, następnie przejdziemy ulicami: Ogrodową, Mickiewicza, Prusa, Dworcową i Barlickiego do kościoła. W tym dniu nie będzie popołudniowej Drogi Krzyżowej dla dzieci oraz Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.

 12. Przedświąteczne odwiedziny chorych w najbliższą sobotę po Mszy św. porannej. Zapisy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

 13. Przypominamy wiernym, że dary do „Banku Żywności” można składać do 31 marca.

 14. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 144
 

SONDY

Jakich artykułów oczekujesz w Magnificacie?