Ogłoszenia parafialne
26 października 2014 PDF Drukuj Email
 1. Dziś przypada uroczystość Rocznicy Poświecenia Kościoła Własnego. Modlimy się za budowniczych naszego kościoła oraz jego zmarłych i żyjących dobrodziejów. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy o godz. 16.00. 

 2. W sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedziele. O godz. 14.00 odprawimy nabożeństwo za zmarłych a następnie przejdziemy z procesją na cmentarz parafialny i komunalny. 

 3. W niedzielę wspominamy wszystkich wiernych zmarłych – Dzień zaduszny. O godz. 16.00 nabożeństwo za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. 

 4. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu można uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień zaduszny, spełniając zwykłe warunki odpustu. 

 5. W liturgii tygodnia we wtorek przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. 

 6. Szczególne Msze św. w tygodniu;
  -  ŚRODA  godz. 18.00 za wszystkich zmarłych parafian w m-cu wrześniu
  -  CZWARTEK  godz. 16.30 Msza szkolna
  -  SOBOTA  godz. 8.30 W intencji członków Żywego Różańca. 

 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na koszty remontu elewacji naszego kościoła. Kolekta przyszłej niedzieli na  potrzeby Stolicy Apostolskiej. 

 8. W dzisiejszą niedzielę oraz 1 i 2 listopada po każdej Mszy św. zapraszamy na Kiermasz Misyjny, z wystawą fotograficzną i pracami konkursowymi dzieci na temat „ Jak misjonarz służy Jezusowi”. We Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny zapraszamy do salek na kawę, herbatę i kołocz. 

 9. Wyjazd na nocne czuwanie do Turzy w środę 29 października o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii. 

 10. W najbliższy piątek pragniemy włączyć się naszą parafią w ogólnoświatową katolicką inicjatywę „Święty Zwycięża”, która jest chrześcijańską odpowiedzią na urządzane w świecie zabawy halloween. W związku z tym wydarzeniem, Nabożeństwo Różańcowe w tym dniu rozpocznie się o godz. 17.00 na placu przed Domem Kultury w Łaziskach Górnych, po czym udamy się w „Marszu ze Świętymi” do naszego kościoła. Prosimy dzieci oraz młodzież o przebranie się za wybranych świętych. Szczegóły na temat tej inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz na plakatach na drzwiach kościoła. 

 11. Zachęcamy do udziału w eliminacjach do Turnieju szachowego o puchar prezesa Akcji katolickiej, które odbędą się w sobotę 8 listopada od godz. 10.00 w salce katech. 

 12. Raz jeszcze zapraszamy Parafian  do udziału w przyszłorocznej pielgrzymce na Korsykę. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 10 listopada. 

 13. Pragniemy poinformować, że tegoroczne odwiedziny kolędowe rozpoczną się już w sobotę 8 listopada. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce, dostępny jest na naszej stronie internetowej a także znajdziemy go w najnowszym numerze „Magnificatu”. 

 14. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego w którym polecamy między innymi artykuł o zakończonym 19 października synodzie biskupów w Rzymie oraz rozmowę z ks. abp. Stanisławem Gądeckim jedynym polskim biskupem uczestniczącym w obradach synodu. Dla dzieci polecamy „Małego Gościa”.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 123
 

SONDY

Jakich artykułów oczekujesz w Magnificacie?