Ogłoszenia parafialne
20 kwiecień 2014 PDF Drukuj Email
 1. Dziś Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 16 zapraszamy na uroczyste Nieszpory kończące Święte Triduum Paschalne.

 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę, nie będzie nabożeństwa o godz. 16.00.

 3. Przyszłą niedzielę 27 kwietnia obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego, to dzień Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Będziemy mieli w tym dniu okazję aby zabrać do swoich domów zapaloną w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach Iskrę Miłosierdzia – prosimy przyniesienie na Msze św. zniczy. Przy tym płonącym ogniu będziemy się chcieli spotkać w rodzinie na chwilę wspólnej modlitwy dziękczynnej za wyniesienie naszego rodaka na ołtarze.

  W Sobotę O godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne przygotowane przez młodzież Oazową i KSM. Zaś w najbliższą Niedzielę o 18.00 odbędzie się koncert „Totus Tuus” wwykonaniu chóru „ECHO” oraz innych zaproszonych chórów w hołdzie wdzięczności dla papieża Jan Pawła II.

 4. Niedzielę 27 kwietnia będziemy przeżywać jako Niedzielę Powołaniową. Gościć będziemy z tej okazji kleryków naszego Wyższego  Seminarium Duchownego, którzy włączą się w liturgię tej niedzieli i zbiorą ofiary na potrzeby Śląskiego Seminarium.

 5. W czwartek 25 kwietnia kapłani naszego dekanatu spotykają się Konwencie Wielkanocnym w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Gostyni. Centralną jego częścią będzie uroczysta Msza św. o godz.15.00 na którą zapraszamy również naszych parafian.

 6. Szczególne Msze św. w tygodniu;
  -  ŚRODA     godz. 17.00    w Kaplicy na Bradzie w int. czcicieli św. Ojca Pio
  -  PIĄTEK     godz. 18.00    w int. Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej
  -  SOBOTA     godz. 8.15     za zmarłych członków Żywego Różańca
  godz. 17.00    Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu Św., nauki dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w salce katech.
  -  NIEDZIELA     godz. 7.00    za zmarłych górników i ich rodziny
  godz. 17.00    w int. rocznych dzieci

 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary materialne. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL

 8. Modlitwę różańcową o zwykłych porach prowadzi Róża 3/p. Folwarska/,
  od następnego tygodnia Róża 4.

 9. Z racji Oktawy Wielkanocy, która ma charakter uroczystości,  nie obowiązuje
  w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 10. W czwartek o godz. 19.00 próba dzieci, które 11 maja przystąpią do I Komunii Św.

 11. W sobotę 26 kwietnia organizowana jest II pielgrzymka wędkarzy na Jasną Górę. Bliższe informacje  w gablotce parafialnej.

 12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dary materialne i środki pieniężne, które z okazji Świąt Wielkanocnych mogliśmy przeznaczyć na pomoc dla najbardziej potrzebujących naszych współ parafian.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie 
  „Gościa Niedzielnego”
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 95
 

SONDY

Jakich artykułów oczekujesz w Magnificacie?