Ogłoszenia parafialne
28 września 2014 PDF Drukuj Email
 1. Niedzielne Nieszpory o godz. 16.00. 

 2. W środę rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 a w sobotę o 16.15. Plan odmawiania różańca przez poszczególne grupy parafialne jest zamieszczony w gablotce i do wglądu na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki. Msza św. szkolna w m-cu październiku będzie przesunięta z godz. 17.00 na 16.30. 

 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przypada Uroczystość Odpustowa ku czci MB Królowej Różańca Świętego. Sumie odpustowej z procesją dookoła kościoła o godz. 11.30 będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże Ks. profesor Ireneusz Celary z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śl. w Katowicach. Uroczyste Nieszpory z udziałem chóru „ECHO” o godz. 16.00. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości wszystkich parafian, dzieci w strojach komunijnych oraz poczty sztandarowe grup parafialnych. 

 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Od godz. 7.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed każdą Mszą św. z racji uroczystości odpustowej zachęcamy parafian jak również dzieci  i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 

 5. W liturgii tego tygodnia w poniedziałek obchodzimy święto świętych Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci mają możliwość uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

 6. Szczególne Msze św. w tygodniu;
  -  ŚRODA    godz. 8.15     za zmarłych zalecanych
  godz. 8.15    w int. żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci
  -  CZWARTEK     godz. 8.15    w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
  godz. 16.30    Msza szkolna
  -  PIĄTEK     godz. 8.15    w int. wynagradzającej Sercu Pana Jezusa i w int. rodzin naszej parafii
  godz. 18.00    w int. dzieci Wczesno i I Komunijnych godz. 19.00    Msza młodzieżowa
  -  SOBOTA     godz. 8.15     w int. członków Żywego Różańca 

 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, które przeznaczymy na koszty remontu naszego kościoła. 

 8. Wyjazd na nocne czuwanie do Turzy  w poniedziałek o godz. 18.00. 

 9. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie na pielgrzymkę członków Żywego Różańca na Jasną Górę w dniu 13 października. Zapisy w kancelarii, koszt 25 zł. 

 10. Jak już informowaliśmy w dniu 17 października w katowickim Spodku z okazji obchodów XIV Dnia Papieskiego zostanie wystawione megawidowisko pt. „Exodus”. Jest to współczesna interpretacja starotestamentowej Księgo Wyjścia z udziałem 400-u wykonawców. Podczas spektaklu będzie można wesprzeć fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga zdolnej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Bilety do nabycia w naszej parafii w zakrystii w cenie 30 i 70 zł. 

 11. Akcja Katolicka zachęca dzieci i młodzież do udziału w konkursie literackim. Temat i regulamin konkursu zostały dostarczone do wszystkich szkół.
 12. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza młodzież i dorosłych, pragnących pogłębić więź z Jezusem, oraz osoby przeżywające trudności życiowe i kryzysy na spotkania modlitewno – formacyjne we wtorki po Mszy św. wieczornej do salki katech. 

 13. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 119
 

SONDY

Jakich artykułów oczekujesz w Magnificacie?